chemia nie musi by trudna 9 20211018 1717892118

Chemia przez wielu uczniów klas siódmych i ósmych postrzegana jest, jako przedmiot trudny. Tymczasem na zajęciach z chemii bywa zabawnie. Poprzez zaskakujące połączenie substancji odkrywamy tajniki nauk ścisłych, dobrze się przy okazji bawiąc. Łączymy wiedzę z życiem codziennym, wykorzystując zasoby domowej kuchni.

Na ostatnich zajęciach uczniowie mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Otóż przez cała godzinę samodzielnie badali pH wodnych roztworów. Obiektem ich badań były substancje występujące na co dzień w ich otoczeniu.

Młodzi badacze - pełni zapału i pasji - bawili się świetnie i aktywnie współpracowali.

Zarówno ósmoklasistom, jak i wszystkim uczniom z naszej szkoły, życzymy, aby  nauka była dla Was zabawą i przyjemnością.

MK