Marcin Stec

W dniu 23.września grupa uczniów z klas siódmych i ósmych wzięła udział w warsztatach pod tytułem „Spotkaj się z niemieckim” organizowanych przez Instytut Goethego w Warszawie. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom poznawanego języka poprzez osobisty kontakt z native speakerami oraz gry i zabawy. Uczniowie poruszali się między poszczególnymi stacjami wykonując zadania, przy których należało wykazać się znajomością języka, a także zręcznością i współpracą. Największy entuzjazm wzbudził sklepik z łakociami, gdzie środkiem płatniczym były zwroty i wyrażenia w języku niemieckim służące do komunikacji podczas zakupów. Punktem kulminacyjnym spotkania były występy artystów niemieckojęzycznych na scenie oraz wywiady z uzdolnionymi uczniami. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Deptuś i Tomasz Najs z kl. 7d. Chłopcy podzielili się swoimi doświadczeniem w nauce języka niemieckiego i przekonywali, że jest to nie tylko cenne doświadczenie na przyszłość ale też świetna zabawa. Cała rozmowa była prowadzona w języku niemieckim. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki języka niemieckiego:  p. Katarzyna Żurawska oraz Elżbieta Kocyła.

K. Żurawska

Zapraszamy do galerii >>>