wycieczka w gory witokrzyskie 2021 16 20210930 1163707500

W dniach 20-21 września klasy 7b, 7c i 8c wybrały się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Po dotarciu na miejsce uczniowie rozpoczęli wspinaczkę na najwyższy szczyt pasma Łysogór – Łysicę. Następnie wyruszyli do mini-parku Sabat Krajno, gdzie obejrzeli dwa seanse w kinie 6D i spacerowali po parku miniatur. Zwiedzający mogli zobaczyć tam pomniejszone obiekty turystyczne, jak np. Zamek Disneya, London Eye, Wieżę Eiflla, siedzibę papieską w Watykanie. Na zakończenie zostali oprowadzeni po Muzeum Minerałów i Skamieniałości, uczniowie poznali sposoby obróbki i rodzaje kamieni szlachetnych.

Drugi dzień rozpoczęto zwiedzaniem ruin zamku w Chęcinach. Później podziw uczestników wyjazdu wzbudziła Jaskinia Raj. Czas odpoczynku przed powrotem spędzili na spacerze wokół Kadzielni w Kielcach. Uczniowie przeżyli wiele wspaniałych i niezapomnianych chwil podczas wyjazdu.