moje miasto tu dziej si rzeczy niezwyke 14 20220801 1266503935

Z wielką przyjemnością informujemy, że 4-osobowa drużyna uczniów klasy 7e zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „MOJE MIASTO – TU DZIEJĄ SIĘ RZECZY NIEZWYKŁE. Nagrodzony zespół to: Agata Mendel, Aleksandra Szwaczko, Kacper Krukowski i Kacper Snopek.

Konkurs zorganizowany został przez Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, objęty patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, Narodowego Centrum Kultury, Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Przystępując do konkursu uczniowie mieli wcielić się w rolę przewodnika po swojej miejscowości. Pokazać to, czego nie można dowiedzieć się z oficjalnych materiałów promocyjnych. Opowiedzieć o swoich ulubionych miejscach, budynkach i widokach, ludziach oraz lokalnych tradycjach. Organizatorzy oczekiwali, że uczestnicy w ciekawy oraz zaskakujący sposób zaprezentują to, co niezwykłego udało im się odkryć. Drużyna z klasy 7e z zadaniem poradziła sobie doskonale, uczniowie zostali zaproszeni na uroczystą Galę finałową do Warszawy, gdzie oprócz odebrania nagród i dyplomów wzięli udział w koncepcyjnych warsztatach zorganizowanych przez Organizatorów.

Uczniowie pracowali pod kierunkiem Renaty Seroki, nauczyciela historii.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!