Tomasz Dziak

3 czerwca 2022 r. w Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetii w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przyrodniczych organizowanych przez doradców metodycznych LSCDN oddziału Chełm.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w dwóch konkursach przyrodniczych odnosząc w każdym z nich znaczący sukces.

Konkursy zostały objęte Honorowym Patronatem przez:

• Senatora RP – prof. Józefa Zająca,
  • Poseł RP – Annę Dąbrowską-Banaszek,
  • Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie – prof. dr hab. inż. Arkadiusza Tofila,
  • Patronat medialny objął Nowy Tydzień Chełmski.

I Wojewódzki Konkurs Wiedzy na „Najlepszego Przyrodnika 2022” składał się z trzech etapów i obejmował swoim zakresem zarówno treści z klasy 7, jak i 8 z trzech przedmiotów: biologii, chemii i fizyki.

Z naszego województwa do ostatniego etapu zakwalifikowało się tylko 16 uczniów, w tym aż 6 uczniów z naszej szkoły! 😊

Ogromnym sukcesem jest to, że wszyscy uczniowie uzyskali tytuł finalisty będąc uczniami klasy 7.

Finalistami konkursu zostali następujący uczniowie: Tymon Szkołut, Franciszek Niećko i Jagoda Posturzyńska z klasy 7b, Maciej Godula z klasy 7d oraz Agata Mendel i Kacper Krukowski z klasy 7e.

W II Wojewódzkim Konkursie „Lapbook jako kreatywna prezentacja wiedzy z przedmiotów przyrodniczych” z treści biologicznych dwie uczennice otrzymały wyróżnienie: Hanna Grzegorczyk z klasy 5c i Zuzanna Dudzińska z klasy 7d.

Na zakończenie gali głos zabrali zaproszeni goście oraz Pani Joanna Grochola kierownik LSCDN oddziału Chełm, która podziękowała wszystkim za przybycie i uświetnienie uroczystości.

Uczniów do konkursów przygotował p. Tomasz Dziak, nauczyciel chemii, biologii i fizyki.

Zapraszamy do galerii.

Informacje na stronie LSCDN: https://www.lscdn.pl/pl/konkursy/konkursy-lscdn/13369,Uroczyste-podsumowanie-wojewodzkich-konkursow-przyrodniczych.html

Gratulujemy osiągniętego sukcesu i oby tak dalej! 🙂