999999999999999

W piątek 19 października 2018r. gościliśmy w naszej szkole grupę nauczycieli i uczniów z Litwy. Dla 10-osobowej grupy uczniów była to nagroda za osiągnięcie najlepszych wyników w konkursie dotyczącym promocji zdrowia. Od 2017 roku SP38 cieszy się posiadaniem Miejskiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Przekazaliśmy litewskim gościom informacje na temat działań podejmowanych dla promocji zdrowia w naszej szkole. Prezentację o naszych dokonaniach, w obszarze promowania zdrowego stylu życia, przygotowała i zaprezentowała p. Dorota Dąbrowska., a w rolę tłumacza wcieliła się p. Anna Gołębiowska. W bezpośrednich rozmowach z litewskimi gośćmi, można było poćwiczyć swoją znajomość języka angielskiego, z dużym wsparciem ze strony p. Ani. Nasi przyjaciele z Litwy byli bardzo zainteresowani zarówno działaniami związanymi z żywieniem i sportem, jak i wydarzeniami integrującymi szkolną społeczność.  Ponadto podziwiali budynek szkoły i doskonale wyposażone sale lekcyjne. Wyrażali radość z powodu życzliwości, z jaką zostali podjęci.