W miesiącu czerwcu 2016 roku pracownicy Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Trampolina w Lublinie przeprowadzili warsztaty psychologiczne dla uczniów trzech klas pierwszych. Celem zajęć było budowanie współpracy w grupie, nauka samodzielności, kształcenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach niestandardowych oraz wypracowanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach problemowych. Dzieci podzielone na zespoły pokonywały na terenie szkoły trasę, podczas której zbierały informacje potrzebne do rozwiązania zagadek-znalezienia klucza radzenia sobie z emocjami. W oparciu o pracę grup powstały plakaty ukazujące skuteczne metody radzenia sobie z frustracją, niepowodzeniem, agresją w grupie. Dzieci realizowały przydzielone wcześniej role-przywódcy, nawigatora, porządkowego itp., co pozwoliło na wykorzystanie mocnych stron, mobilizowało do podjęcia współpracy w dążeniu do wspólnego celu-rozwiązania zagadek.