Smacznie zdrowo, kolorowo !

Jesień jest okresem, w którym zbieramy dużo świeżych warzyw i owoców.
W ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie klasy IIc na zajęciach "Poznajemy smaki różnymi zmysłami" zapoznali się z walorami różnych warzyw i owoców.

Uczniowie z klasy IIIa przygotowali smaczne i zdrowe sałatki owocowe oraz przekonali się, że warzywa i owoce to doskonały surowiec  do tworzenia  ciekawych prac plastycznych. Rodzice  - przy znacznej pomocy dzieci  - upiekli chlebki, nie zawierające polepszaczy i środków konserwujących. Uczniowie własnoręcznie ubili smaczne i zdrowe masło.

W klasie  IIIc odbyły się ciekawe zajęcia,  podczas których dzieci uczyły się rozpoznawać owoce i warzywa różnymi zmysłami. Podczas zajęć, wspólnie   z zaproszonym gościem -  przygotowały zdrową  przekąskę.

Uczniowie klasy Ib poznali owoce i warzywa oraz ich wartości odżywcze, a na zakończenie cyklu zajęć w grupach przygotowali niezwykle zdrowe potrawy.

Samodzielnie przyrządzone surówki i sałatki smakowały wybornie.

Natomiast uczniowie klasy IIf przygotowali  cykl warsztatów promujących zdrowe odżywianie. Poznali wartości odżywcze warzyw i owoców, budowali piramidę żywienia oraz sami przygotowali smaczne i zdrowe jesienne kanapki.