bohateron 1 20181002 1222762822

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

W ramach tej akcji  uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wypisali specjalne kartki pocztowe, by powiedzieć „dziękuję” i „pamiętam” Powstańcom Warszawskim. Uczniowie dziękowali za walkę i obronę Polski, podkreślali, że m.in. dzięki ich postawie i odwadze mogą żyć w wolnym kraju, życzyli im również zdrowia. Do Bohaterów Powstania powędrowało z naszej szkoły 155 kartek, by pokazać, że pamiętamy o ich poświęceniu i składamy hołd za to, że walczyli o wolną Polskę.

Mamy nadzieję, że kartki od naszych uczniów sprawią wielką radość Powstańcom. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji dziękujemy.

Nad realizacją przedsięwzięcia czuwali nauczyciele historii.

Poszczególne klasy wypisały do Powstańców Warszawskich następującą ilość kartek pocztowych:

• klasa IVa – 5
  • klasa IVb – 3