P&R#Admins

origami 6 20180314 2083451589

Magiczny świat origami

Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole działa Świetlicowe Koło Origami prowadzone przez p. Alinę Górczyńską. W cotygodniowych spotkaniach uczestniczy grupa 8 uczniów z klasy I b i I d.

Na zajęciach dzieci poznają sposoby wykonywania niektórych form podstawowych stanowiących bazę do składania postaci zwierząt (np. psa, kota, lisa, myszki, słonia oraz drobnych form użytkowych (np. notesu, zakładki, portfelika, pudełka).

W okresie przedświątecznym powstawały składniki tematycznie związane z Bożym Narodzeniem (np. mikołaje, choinki i kilka rodzajów gwiazdek).

Niektóre prace wykonywane były w technice kirigami (składanie papieru połączone z jego nacinaniem).

Jesteśmy na półmetku roku szkolnego, dlatego wiele projektów origami dopiero przed nami, o czym będziemy informować pod koniec roku. Poniżej przedstawiamy kilka wytworów naszych prac.