widowisko niepodlega 9 20181127 1808756747

Historia odzyskania niepodległości pokazana w tańcu.

W dniu 24 października 2018 r. klasy IVb, Va, Vd, Ve i Vf wybrały się wraz z wychowawczyniami, na widowisko baletowe „Niepodległa”, przygotowane z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzi tancerze ze Społecznego Ogniska Baletowego w Lublinie i uczniowie szkoły baletowej z Warszawy, na estradzie Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, wytańczyli” widzom polską drogę do wolności.

Uczniowie naszej Szkoły mogli podziwiać taniec i muzykę powiązane z narracją historyczną i wizualizacją multimedialną. Piękno tańca, gra światła i muzyki wprowadzały widzów w kolejne etapy i sceny z naszej historii. Droga do Niepodległej była pokazana na przykładzie wybranych wydarzeń i postaci związanych z tradycją i kulturą polską, od czasów pradawnych wierzeń i mitów  Słowian aż do odzyskania niepodległości w 1918 roku.

Była to piękna i pouczająca lekcja historii.