sp38 info

Szanowni Państwo !

W związku z trwającym sporem zbiorowym i brakiem porozumienia strony rządowej ze związkami, prawdopodobnie w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. rozpocznie się strajk nauczycieli. Ponieważ jednak, na 7 kwietnia 2019 r. ( w niedzielę ) wyznaczono jeszcze jeden termin ewentualnych rozmów o godz. 18.00, to istnieje cień nadziei, że porozumienie zostanie zawarte.  W niedzielę prześlę Państwu ok. godz. 20.00 ostateczną informację przez dziennik elektroniczny.

Jak wspominałem we wcześniejszych informacjach, trudno przewidzieć ilu nauczycieli rozpocznie strajk. Pierwsze wiarygodne informacje pojawią się w poniedziałek i to nie od razu, ponieważ nauczyciele przychodzą na swoje lekcje w różnych godzinach i właśnie wtedy podejmują decyzję o przyłączeniu się do strajku bądź nie. Biorąc jednak pod uwagę wyniki referendum strajkowego, do protestu może przystąpić 80 % kadry nauczycielskiej.

Szkoła mimo ograniczonych środków zapewni bezpieczeństwo uczniom przybyłym do szkoły. W tym dniu zorganizujemy uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.  Ponownie bardzo proszę o wyrozumiałość i wsparcie. Dużą pomocą będzie Państwa rozmowa z dziećmi o wyjątkowości tej sytuacji i uczulenie ich w sprawach bezpieczeństwa.

Zawsze mogłem liczyć na Państwa wsparcie, nawet w trudnych sytuacjach. Bardzo za to dziękuję.

Wierzę, że i tym razem odpowiedzialnie rozwiążemy zaistniałe problemy.

Z wyrazami szacunku,

Mirosław Wójcik